O značce Wenger

O značce

Wenger, který byl založen jako továrna na nože v roce 1893 v Courtételle, malém podniku nedaleko Delémontu ve švýcarské oblasti Jura, se může ohlédnout za 120letou historií. Tuto historii formuje vášeň pro kvalitu, preciznost a vynikající řemeslnou zručnost a také mnoho ikonických výrobků včetně světoznámého „švýcarského armádního nože“.

Theo Wenger

                                                                                          Theo Wenger (1868 - 1928)

Společnost Wenger rozšířila svůj sortiment, o hodinky v roce 1997 a později o zavazadla. Značka si zachovala svou odlišnou identitu i po převzetí společností Victorinox v roce 2005 a pokračovala v dalším rozvoji svých produktových řad. V roce 2013 společnost Victorinox integrovala nože značky Wenger do svého vlastního sortimentu, aby se společnost Wenger mohla soustředit na globální rozvoj svých dvou nejúspěšnějších segmentů – hodinek a zavazadel.

Hydraulický lis 

 

Funkcionality a péče

Jak používat quartzové hodinky

Výměna baterie: Baterie by měla být vyměněna u autorizovaného prodejce Wenger nebo v servisním centru. Nesnažte se baterii vyměnit sami. Je velice důležité, aby byl servis vašich hodinek proveden v autorizované prodejně, k zachování záruky a provedení testu voděodolnosti.
Servis u neautorizovaných prodejců vede ke zrušení platnosti záruky.

Indikátor životnosti baterie: Na vybraných modelech naleznete indikátor životnosti baterie (EOL), který upozorní na výměnu baterie. V takovém případě se vteřinová ručka 4 vteřiny nehýbe a pak skočí na správný čas. U digitálních displejů značí výměnu baterie indikátor, který začne blikat. EOL indikátor vydrží přibližně jeden týden, pak se hodinky zastaví.

Životnost baterie: Naše quartzové hodinky jsou napájeny baterií. Životnost baterie je přibližně 24 měsíců od data montáže nebo posledního servisu. Životnost baterie závisí na několika faktorech. Pro příklad, hodinky s chronografem spotřebují více energie než klasické hodinky.   

 

Jak používat hodinky ve vodě

Klasifikace voděodolnosti:
Hodinky jsou klasifikovány dle jejich stupně odolnosti vůči vodě. Podívejte se na informace o voděodolnosti na uzávěru pouzdra vašich hodinek Wenger a využijte níže uvedenou tabulku voděodolnosti:

Záruka voděodolnosti: Voděodolnost vašich hodinek nemůže být garantována na dobu neurčitou, neboť spoje mohou stárnout, korunka a tlačítka musí snášet nárazy a mění se klima či teplota okolí. Proto doporučujeme, abyste si voděodolnost vašich hodinek nechali zkontrolovat v autorizovaném servisním středisku Wenger každých 18 měsíců nebo kdykoliv dojde k jejich otevření.

Důležité: Nikdy nepoužívejte tlačítka či korunku pod vodou. Ujistěte se, že je oboje ve své poloze a zajištěno.

 

Jak hodinky čistit

Čištění: Pro zachování atraktivního vzhledu hodinek, pravidelně očistěte pouzdro a pásek lehce mýdlovou vodou, následně opláchněte pod tekoucí vodou a osušte jemným hadříkem.

Jemný kartáček: Své hodinky můžete také čistit jemným kartáčkem na zuby. Ujistěte se, že jste vybrali kartáček s jemnými vlákny, abyste nepoškrábali pouzdro nebo pásek.

Kožený řemínek: Prvním krokem údržby koženého řemínku je opláchnutí pod tekoucí vodou a následně ho lehce vydrhněte jemným kartáčkem s troškou mýdla. Utřete jemným hadříkem a nechte uschnout. Uchovávejte čerstvě očištěný pásek mimo zdroje tepla.


Péče o pásek

Originální kožený řemínek Wenger má životnost 12 až 18 měsíců při běžném nošení. Životnost závisí na mnoha faktorech jako například kyselost pokožky, pocení, kontakt s chemikáliemi, povětrnostní podmínky, klima a vlhkost. Pro příklad, kontakt s vodou či jinou tekutinou může zkrátit životnost pásku.

Abyste svůj kožený pásek udrželi v dobrém stavu doporučujeme, abyste hodinky odkládali před sprchováním a plaváním.

Pokud máte velmi aktivní životní styl, zejména pokud se často koupete ve slané vodě nebo se silně potíte, doporučujeme vám ocelový tah nebo gumový pásek.

Barva a pružnost koženého řemínku se může časem a vystavením vnějším vlivům měnit.

 

Když hodinky nenosíte

Suché místo: Udržujte své hodinky na bezpečném a suchém místě. Aby se zabránilo jakémukoli poškození, doporučujeme hodinky uložit do původní krabičky Wenger nebo do měkkého pouzdra.

Přesnost: Nechejte strojek několik dní běžet, aby se obnovila jeho původní přesnost.

Luminiscence: Číselníky a ručky hodinek Wenger jsou ošetřeny povlakem Super-Luminova. Aby hodinky a ručky zůstaly luminiscenční za špatných světelných podmínek, musí být vaše hodinky vystaveny jasnému světlu (denní / umělé světlo).

 

Čemu se vyhnout

Nevystavujte chemikáliím, rozpouštědlům nebo plynům, protože by mohly způsobit poškození, změnu barvy a poškození pouzdra.

Nenanášejte žádné kosmetické produkty či parfémy na pouzdro, kožený řemínek nebo kovový tah hodinek.

Chraňte před vysokými teplotami a silnými magnetickými poli.

 

Během cestování

Před dovolenou: Abyste zabránili vniknutí vody či prachu do vašich hodinek, měli byste se ujistit, že během posledních 18 měsíců prošly testem voděodolnosti.

Na letišti: Pro ochranu vašich hodinek před magnetismem doporučujeme, abyste si je sundali před bezpečnostní kontrolou.

 

Před sprchováním / plaváním apod.:

  • Zkontrolujte, zda je korunka plně zatlačena nebo uzamknuta proti pouzdru, aby byla zachována voděodolnost.
  • Pro ochranu vašeho koženého řemínku před deformací či zabarvením, se vyvarujte přímého kontaktu s vodou.
  • Pro časté nebo dlouhodobé používání ve vodě doporučujeme ocelový tah nebo gumový pásek.

Po každém vystavení slané vodě hodinky opatrně opláchněte ve sladké vodě a poté je osušte.

Kondenzace: Náhlá změna teploty může způsobit kondenzaci pod sklíčkem. To nijak neovlivňuje funkce hodinek a brzy samo o sobě zmizí. Znamená to však, že voděodolnost vašich hodinek slábne a doporučujeme vám se poradit u vašeho nejbližšího autorizovaného prodejce Wenger.

Teplé podmínky:

  • Teploty nad 60 °C mohou mít výrazný vliv na mechanismus a životnost baterie.
  • Vysoké teploty způsobují změnu barvy a mohou zkrátit životnost koženého řemínku. Nedoporučujeme hodinky vystavovat extrémním klimatickým podmínkám.
  • Intenzivní světlo: Může dojít k rychlejšímu stárnutí materiálů použitých ve vašich hodinkách Wenger, jako například nátěr, plast, guma a kůže.

Chladné podmínky:

  • Ve studeném prostředí doporučujeme hodinky mít stále na zápěstí, aby zůstaly co nejblíže tělesné teplotě.
  • V teplotách pod bodem mrazu může olej v mechanismu hodinek ztrácet svou tekutost a způsobit zpomalení chodu.  
Návody

Návod k obsluze a mezinárodní záruka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení